تصویر ایران روسیه ایرانی فوتبال مسابقه

تصویر: ایران روسیه ایرانی فوتبال مسابقه جام جهانی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات کی روش و فرار بزرگ از اتهام فوتبال به سبک مورینیو

در نشست خبری پیش از بازی برابر اسپانیا خبرنگاران زیاد سوالات یکطرفه‌ای را مطرح می کردند و در تلاش بودند با ذکر قدرت حریف کشور عزیزمان ایران را در جبهه از پیش شک

کی روش و فرار بزرگ از اتهام فوتبال به سبک مورینیو

کی روش و فرار بزرگ از اتهام فوتبال به سبک مورینیو

عبارات مهم : ایران

در نشست خبری پیش از بازی برابر اسپانیا خبرنگاران زیاد سوالات یکطرفه ای را مطرح می کردند و در تلاش بودند با ذکر قدرت حریف کشور عزیزمان ایران را در جبهه از پیش شکست خورده معرفی کنند.

به گزارش ایلنا، کشور عزیزمان ایران روز اول مسابقه های را با شگفتی که نه با برنامه ریزی در نظر گرفته شده است با صدرنشینی خاتمه داد. این را می توان از لابلای صحبت های شخصی سرمربی تیم ملی و وزیر ورزش متوجه شد؛ جایی که کی روش بعد از اینکه سلطانی فر در اردوی این تیم جهت پرداخت پاداش حاضر شد سرمربی تیم ملی مدعی شد و این قول را داد که اگر تا دقیقه 65 شاگردانش موفق به بسته نگه داشتن دروازه شوند با پیروزی زمین را ترک کنند. سلطانی فر هرچند بعد از شنیدن این ادعا ابراز رضایت کرد که این امر تحقق یابد ولی کاملا بعد از بازی متعجب شد هنگامی که کشور عزیزمان ایران طبق همان ادعای سرمربی به نتیجه دست یافت.

در نشست خبری پیش از بازی با اسپانیا ولی همه چیز علیه ما به نظر می رسد، هر چند آقای سرمربی در تلاش است از این تریبون جهانی به عالی ترین شکل ممکن جهت نمایش تیم و قدرت آن سود ببرد. جایی که او اعلام می کند علیرغم تمام تحریم ها و مشکلاتی که شاگردانش پشت سر می گذارند آنها جهت خوشحالی ملت ارزش هر کاری خواهند کرد: من اکنون نباید از خودم حرف بزنم. من نمی توانم اینجا از پول حرف بزنم. من متاسف هستم که شاگردانم باید تحریم های زیادی را مجبور شوند ولی آنها هم مثل تمامی مردمان این دنیا انسان هستند. خواهر و برادر و همسر و فرزند دارند و طبیعی است که باید از حقوق برابری سود ببرند. در خصوص کیفیت فنی حرف نمیزنم که مطمئنا حریف از پتانسیل برتری برخوردار است و حرف من تماما این است که بازیکنانم این حق را دارند که از حقوق برابر استفاده کنند.

با این حال نشست خبری تیم ملی و کارلوس کی روش به سمتی پیش می رفت که همگان به نوعی کشور عزیزمان ایران را تیم از پیش شکست خورده این بازی برابر اسپانیا می دانستند. تمامی سوالات به نوعی در یکی از کلمات خود قدرت اسپانیا را در خود به شکلی داشت تا کی روش به عنوان سرمربی مغرور روی نیمکت به دنبال دفاع از شخصیت و غرور تیمش باشد.

مساله جالب در بخش دیگر این نشست ولی به عنوان تاکتیک در نظر گرفته شده است از کی روش مربوط بود. سوالات خبرنگار پرتغالی و البته یکی دیگر از خبرنگاران اسپانیایی حاضر در آن به عنوان تاکتیک دفاعی تیم ملی و اعتراضاتی که نسبت به آن می رود مربوط بود. خبرنگاران رسانه ها نیز در برخورد با ایرانی ها زیاد به این عنوان اشاره داشتند که تیم ملی با تاکتیک دفاعی خود قشنگی جام جهانی را دچار ضرر کرده هست. کی روش ولی با کلماتی محکم و با رد اینکه او قوانین فوتبال را زیر پا گذاشته در اینباره به دفاع پرداخت: برابر تیمی برابر اسپانیا نمی توانید انتظار بازی برابری داشته باشید. بازیکنان من ولی هر لحظه آماده این هستند که با ایجاد موقعیت به حریف ضربه بزنند. اسپانیا تیم قدرتمندی است ولی هر تیم قدرتمندی می تواند اشتباهاتی بزرگ نیز داشته باشد و این به ما بستگی دارد که چطور از آن استفاده ببریم. من و تیمم به قوانین فوتبال احترام می گذاریم و طبیعی است که برابر چنین حریفی تدافعی باشیم ولی بدون اینکه به احساس مردم و روح فوتبال آسیبی وارد کنیم.

منظور کی روش از آسیب به روح فوتبال همان چیزی است که خود برابر حریفان نه چندان مشهور آسیایی بارها به آن برخورده بود و اعتراض خود را اعلام کرده بود. حریفانی مثل سوریه و لبنان و قطر و … که معمولا در تقابل با کشور عزیزمان ایران با وقت کشی و تمارض به مصدومیت جریان بازی را عوض کردن داده و اعتراض هواداران و بازیکنان را نیز در پی داشتند.تیم ملی کشور عزیزمان ایران را می توان جوجه اردک زشت این مسابقه های لقب داد؛ تیمی با آرزوی هشتاد میلیون نفر که طی دیدار اخیر برابر مراکش و پیش از بازی برابر اسپانیا شهرهای کازان، سن پترزبورگ و مسکو را با هواداران پرشور خود کاملا تحت تاثیر قرار داد. تیمی که لبخند آن این روزها تنها با فوتبال شکل می گیرد و می خواهد به حضور خود ادامه دهد تا شاید روزی تمام فوتبال دنیا را تحت تاثیر عملکرد خود قرار دهد.

بازیکنان تیم ملی نیز به این بازی کاملا امیدوارند. تصویر العمل آنها نیز به اعتراضات منفی نسبت به بازی دفاعی کاملا مشخص است: بعد از آخر بازی برابر حریفان و چند سال بعد کسی راجع به سبک بازی صحبت نمی کند و همه راجع به نتیجه صحبت می کنند. کی روش به عالی ترین شکل ممکن تاکتیک تیم را مشخص کرده و هیچکس زشت بازی نمی کند و هر کس به عالی ترین شکل مسوولیت خود را در زمین ایفا می کند.

اکنون ساعاتی به بازی برابر اسپانیا باقی مانده هست. مطمئنا اتفاقی به جز بازی دفاعی و چشم به ضدحملات و همان اشتباهی که کی روش در انتظار آن است رخ نخواهد داد و چه خوب که با نتیجه بازی امروز حتی اگر بدبین باشیم و شکست را در نظر بگیریم کار جهت کشور عزیزمان ایران به آخر نرسیده و جهت بازی بعدی هم وقت خواهند داشت تا خود را به اثبات برسانند. هر چند کی روش نیز علیرغم تمام این سبک شمردن ها کاملا به بازی امروز امیدوار بود.

واژه های کلیدی: ایران | سرمربی | ایرانی | فوتبال | اسپانیا | اسپانیا | سرمربی تیم ملی | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz