تصویر ایران روسیه ایرانی فوتبال مسابقه

تصویر: ایران روسیه ایرانی فوتبال مسابقه جام جهانی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی تنها ۴۰ درصد مساحت کل دریاچه ارومیه آب دارد

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: مساحت فعلی آبی دریاچه ارومیه ۲۴۰۰ کیلومتر مربع (۴۰ درصد مساحت کل دریاچه) است.

تنها ۴۰ درصد مساحت کل دریاچه ارومیه آب دارد

تنها ۴۰ درصد مساحت کل دریاچه ارومیه آب دارد

عبارات مهم : آلودگی

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: مساحت فعلی آبی دریاچه ارومیه ۲۴۰۰ کیلومتر مربع (۴۰ درصد مساحت کل دریاچه) است.

به گزارش ایسنا، پرویز آراسته در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت گرامی داشت هفته محیط زیست برگزار شد ضمن ارائه گزارشی از آخرین اوضاع دریاچه ارومیه، تراز فعلی آب دریاچه را ۱۲۷۰.۸۴ اعلام کرد و افزود: این رقم نسبت به وقت مشابه سال گذشته عوض کردن چندانی نداشته است.

تنها ۴۰ درصد مساحت کل دریاچه ارومیه آب دارد

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی افزود: با توجه به زیاد کردن ۱۹ درصدی

بارندگی ها در حوضه آبریز دریاچه ارومیه و زیاد کردن ۲۶ درصدی بارندگی های استان در امسال امیدواریم با همکاری مردم و نهاد های متفاوت تراز دریاچه را به تراز اکولوژیک آن نزدیک تر کنیم.

وی با رد بعضی بیانات در خصوص عدم همکاری شرکت آب منطقه ای در جهت تامین حق آبه دریاچه ارومیه خاطرنشان کرد: در امسال ۳۱۰ میلیون مترمکعب از حق آبه دریاچه ارومیه از سدهای حوزه آبریز به سمت دریاچه رهاسازی شده است است و طبق تفاهم نامه ستاد احیا با وزارت نیرو در صورت سرریز شدن سدها و وجود آب مازاد در پشت سد ها کارها مورد نیاز جهت رهاسازی صورت خواهد گرفت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: مساحت فعلی آبی دریاچه ارومیه ۲۴۰۰ کیلومتر مربع (۴۰ درصد مساحت کل دریاچه) است.

آراسته با تاکید براینکه بیش از ۷۰ درصد آلودگی های هوا استان مربوط به ترافیک شهری و ناوگان فرسوده حمل نقل عمومی است اظهار کرد: جهت تامین سلامت هوای استان و بویژه شهرستان ارومیه باید در خصوص جمع آوری خودروهای فرسوده و نوسازی ناوگان حمل ونقل عمومی تدابیر جدی اتخاذ شود.

آراسته از فعالیت ۸ ایستگاه سنجش آلودگی هوا در استان (۴ ایستگاه در ارومیه و ۴ ایستگاه در شهرستان ها)خبر داد و تصریح کرد: در شهرستان های میاندواب، مهاباد و پیرانشهر که جز شهرستان های آلوده استان هستند، در صورت تامین اعتبار اقدام به احداث ایستگاه های سنجش آلودگی هوا خواهیم کرد.

وی همچنین از اتمام خط انتقال فاضلاب شهرک صنعتی فاز ۲ ارومیه خبر داد و خاطرنشان کرد: امیدواریم با بهره برداری از این طرح مسئله فاضلاب صنعتی این شهرک حل خواهد شد.

تنها ۴۰ درصد مساحت کل دریاچه ارومیه آب دارد

۵۰ درصد آلودگیهای پلاستیکی استان مربوط به بسته بندی های غیرقابل بازیافت است

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد آلودگی های پلاستیکی استان مربوط به بسته بندی های غیرقابل بازیافت مواد غذایی، خوراکی و … است افزود: جمع آوری، بازیافت و تجزیه بیولوژیکی زباله های پلاستیکی در محیط زیست امری سخت است و باید در تولید محصولات پلاستیکی تا جای ممکن تجدیدی نظر کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: مساحت فعلی آبی دریاچه ارومیه ۲۴۰۰ کیلومتر مربع (۴۰ درصد مساحت کل دریاچه) است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر در کشور و به تبع آن استان ۷۸ درصد پلاستیک ها در سایت های دفن زباله جمع آوری می شوند، ۸ درصد بازیافت و ۱۲ درصد نیز سوزانده می شوند.

آراسته با بیان اینکه روزانه در ارومیه ۵۵۰ تن زباله تولید می شود گفت: سرانه تولید زباله شهرستان ارومیه در مناطق شهری ۷۱۰ و مناطق روستایی ۶۱۰ گرم به ازای هرنفر است.

تنها ۴۰ درصد مساحت کل دریاچه ارومیه آب دارد

وی شعار امسال اتحادیه جهانی حفاظت محیط زیست را غلبه بر آلودگی پلاستیکی بیان کرد و افزود:این شعار به نوعی یک فراخوان عمومی جهت جامعه جهانی جهت از بین بردن آلودگی های پلاستیکی و اثرات مخرب آن در محیط زیست به عنوان یکی از جدی ترین چالش های نسل حاضر است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در عصر کنونی عملا از بین بردن پلاستیک از همه جنبه های زندگی غیرممکن است اظهار کرد: باید با حذف، ممنوعیت تولید و جایگزینی محصولات پلاستیکی غیر مهم تا جای ممکن تولید پلاستیک در کشور را به حداقل برسانیم.

وجود بعضی خلاهای قانونی در کشور جهت کم کردن آلودگی های پلاستیکی

وی با تاکید بر وجود بعضی خلاهای قانونی در کشور جهت کم کردن آلودگی های پلاستیکی خاطرنشان کرد: وجود قوانینی در جهت استفاده محدود از پلاستیک، اوج رفتن رقم بازیافت پلاستیک (که در حال حاضر در کشور ۸ درصد است)، کم کردن مصرف از مبدا، پاکسازی زباله ها از محیط زیست و منابع آب های زیر زمینی با همکاری کردم و NGO ها و عدم رغبت جامعه جهت مصرف محصولات پلاستیکی از جمله مواردی است که میتواند در تحققق شعار سال و کم کردن آلودگی های پلاستیکی راه گشا باشد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی نیز از دستگیری ۵۹۹ نفر از متخلفان محیط زیستی در سال گذشته خبر داد.

محمد خلیلی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضن ارائه گزارشی در خصوص عملکرد این یگان در سال گذشته از دستگیری ۵۹۹ نفر و کشف ۳۹۸ مورد تخلف در زمینه های متفاوت خبر داد و ادامه داد: در دوماهه امسال نیز ۳۴ مورد تخلف گزارش شده است است که ۴۱ نفر در این رابطه دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده است اند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با اشاره به اینکه این یگان ۶۸۵ هزار هکتار از اراضی را در قالب ۷ منطقه شکار ممنوع تحت مدیریت خود دارد افزود: ۹۸ نفر از ضابطین و نیروهای مسلح یگان در سطح استان به صورت شبانه روزی از این مناطق حفاظت و حراست می کنند.

خلیلی زنده گیری پرندگان به خاص کبک را یکی از چالش های مهم فصل حاضر در استان بیان کرد و افزود: در امسال صید غیرمجاز ۳۱۰ قطعه انواع آبزیان و ۱۴مورد زنده گیری کبک گزارش شده است است که در آخرین مورد نیز زنده گیری ۵۰۰ قطعه کبک در یکی از روستاهای تکاب رخ داده بود که با کارها به موقع یگان در روز گذشته افراد متختلف دستگیر شده است و مراحل جهت ارجاع متخلففان به مراجع قضایی در حال انجام است.

وی آتش سوزی مراتع و مناطق جنگلی و مستعد را یکی از چالش های پیشروی این یگان بیان کرد و افزود: با ایجاد هماهنگی و همکاری های مورد نیاز با استانداری و فرمانداری ها و نیز تجهیز یگان های حفاظتی، شرکت آمادگی کامل جهت مقابله با هرگونه اتفاق غیر مترقبه در مناطق تحت مدیریت خود را دارد.

واژه های کلیدی: آلودگی | دریاچه | آلودگی | ارومیه | دریاچه | بازیافت | آذربایجان | آلودگی هوا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz